Oh my Go(d)ss…

Ο ΠΑΟΚ, όντας απόλυτος κυρίαρχος στο δεύτερο ημίχρονο στην Πυλαία κι έχοντας απίστευτα ποσοστά από το τρίποντο οδήγησε το Περιστέρι στην τρίτη του ήττα (87-73), με τον Φιλ Γκος να κάνει άλλη μία καταπληκτική εμφάνιση!

Το Περιστέρι στο πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό σε άμυνα και επίθεση, φτάνοντας μάλιστα να κερδίζει και με 12 πόντους.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, που είχαν επιμέρους 40-20 από το 25′ κι έπειτα και 16/31 τρίποντα! Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ήταν ασταμάτητη, με πρώτο και καλύτερο τον Γκος,  ο οποίος σημείωσε 13 απο τους 24 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου και ξέσπασε.

Με αυτή την ήττα, το Περιστέρι παραμένει στην τρίτη θέση (10-3), ενώ ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στην πέμπτη θέση (8-5).

Δεκάλεπτα: 16-21, 35-42, 66-57, 87-73.