Νέα εκτός έδρας συντριβή για τον Παναθηναϊκό

Ο Παναθηναϊκός  γνώρισε άλλη μια ήττα με κακή εμφάνιση, αυτή τη φορά στη Μαδρίτη από τη Ρεάλ (89-68) και επιβεβαίωσε με τον χειρότερο δυνατό χρειάζεται άμεσα αλλαγές.

Η Ρεάλ μπήκε δυναμικά από το πρώτο κιόλας λεπτό και έκοψε την ανάσα στους πράσινους με το γρήγορο σερί της το οποίο το διατηρήσει σχετικά ευκολα σε όλο το πρώτο μέρος.

Στην αρχή της επανάληψης η κ ομάδα του Τσαβι Πασκουάλ έδειξε ότι μπήκε αλλαγμένη και αποφασισμένη και με ένα άψογο Παπαγιαννη κατέβασε την διαφορά ως και στο -6 στα τέλη της 3ης περιόδου.

Το τριφύλλι όμως δεν άντεξε και έδωσε την ευκαιρία τους Μαδριλένους να πάρουν πάλι τα ηνία του αγώνα στο 4ο δεκάλεπτο και αυτήν την φορά να μην χάνουν την συγκέντρωση τους με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να αγγίζει διαστάσεις θριάμβου.

Με αυτήν την ήττα οι πράσινοι είναι ξανά εκτός 8αδας και φιγουράρουν στην 10 θέση της βαθμολογίας